Vorige onderwerp :: Volgende onderwerp |
Auteur |
Bericht |
| limbra Starting Member

 | Geregistreerd op: 1 September 2011 | Posts: 57 | Woonplaats: Nunhem |
|
Geplaatst: Ma 16 Jan 2012, 15:30 Onderwerp: Maximale Velgen en banden maat Toyota Paseo |
|
|
|
Hoi, mijn bandjes zijn aan vervanging toe ,ik heb een mooi gebruikte set gezien, zeer goede banden (ruim profiel) en zo goed als nieuwe velgen , een stuk goedkoper dan 4 nieuwe banden aanschaffen in dit geval.
Nu is mijn vraag of iemand hier weet of deze "nieuwe"set zal passen op mijn Paseo. De sportvelgen met banden die er nu onder liggen hebben de maat:
195 x 65 x 15 x 5,5J - ET waarde 45.
De "nieuwe" sportvelgen met banden hebben de maat:
195 x 65 x 15 x 7J - ET waarde 40.
Dus de "nieuwe" velgen zijn 1,5J breder met 5mm afwijkende ET waarde.
Wat betreft de ET waarde zullen de wielen 5 mm verder naar buiten komen, das geen probleem , maar ik twijfel ff over de J-waarde , doordat de velgen dus een stuk breder zijn dan de oude vraag ik mij af of dit zal passen , aangezien ze dus nog verder naar buiten zullen komen door de grotere J-waarde
De steekmaat is bij beide velgen 4x100 en het naafgat is bij beide 54,1 dus dat zal passen .(komen van een corolla vandaan)
Iemand enig idee of het set er onder zal passen zonder dat het aan gaat lopen of te ver uitsteekt ?
alle info is welkom . |
|
Naar boven |
|
 |
| Jesse Webmaster

 | Geregistreerd op: 17 Juli 2003 | Posts: 8036 | Woonplaats: Limburg |
|
Geplaatst: Ma 16 Jan 2012, 19:59 Onderwerp: |
|
|
|
Ik ben niet bekend met wat wel of niet past onder deze wagen.
Ik kan alleen berekenen wat je zelf al aangeeft.
De velgen zijn dus 1,5" breder. Da's bij benadering 38mm. Dat wil dus zeggen dat de wielen 19mm verder naar buiten steken.
De ET waarde scheelt 5mm, de velgen staan dus nog 5mm verder naar buiten.
In totaal zullen de velgen dus 24mm verder naar buiten komen.
De bandbreedte is hetzelfde, dus op die velgen zullen de banden een stuk verder naar binnen staan. Het is zelfs de minimumbreedte voor die velg, dus je moet oppassen voor stoepranden met de uitstekende velgranden. 205 of 215 bandbreedte is meer aan te raden.
Nogmaals, of je op een Paseo de ruimte hebt voor 24mm meer naar buiten en 14mm meer naar binnen kan ik je niet zeggen. Wellicht kan een Toyotaclub je daarmee helpen, of de bandenspecialist in jouw buurt.
Banden zou ik zelf overigens nooit tweedehands kopen, of het moet je puur om de velgen gaan. _________________
 |
|
Naar boven |
|
 |
| limbra Starting Member

 | Geregistreerd op: 1 September 2011 | Posts: 57 | Woonplaats: Nunhem |
|
Geplaatst: Ma 16 Jan 2012, 20:19 Onderwerp: |
|
|
|
De velgen zien er eerlijk gezegd niet verkeerd uit en aangezien er vrij nieuwe banden om zitten en de prijs interessant is zou het doorslag gevend kunnen zijn,
maar veiligheid boven alles dus ik denk dat ik ze deze week ga passen dan weet ik zeker of het gaat lukken allemaal, aan de achterzijde zal het wel passen zonder dat het zaakje aanloopt tegen de ophanging of spatbord rand , maar aan de voorzijde ben ik er niet zo zeker van , denk dat het niet zal aanlopen tegen de ophanging of de spatbord rand ,
maar aangezien de wielen 24mm verder naar buiten komen wordt de draai cirkel ook iets groter , dus draaien de wielen met insturen verder in de wielkast , of dat gaat lukken ga ik eerst ff proberen binnenkort. |
|
Naar boven |
|
 |
| limbra Starting Member

 | Geregistreerd op: 1 September 2011 | Posts: 57 | Woonplaats: Nunhem |
|
Geplaatst: Di 17 Jan 2012, 20:55 Onderwerp: |
|
|
|
Hoi , Ik heb de wielen gepast , althans 1 wiel aan de voorzijde , toen ik de krik liet zakken stond het wiel al bijna klem tussen de spatbord rand dus inveren was al bijna niet meer mogelijk.
het wiel kwam toch verder naar buiten dan ik dacht , toen ik het stuur naar rechts draaide haalde ik niet de maximale stuur uitslag , want de band kwam al tegen het binnen scherm aan bij het bijna volledig insturen, dus geen optie , jammer dat er geen 50 serie bandjes op de velgen zaten dan had het wel gepast.
Het zag wel stoer uit eerlijk gezegd , maar ja ook hier geld weer >veiligheid boven alles.
denk dat ik maar ga sparen voor 4 nieuwe bandjes op mijn eigen sportvelgen.  |
|
Naar boven |
|
 |
| djhieper Newbie

 | Geregistreerd op: 16 Oktober 2011 | Posts: 21 | |
|
Geplaatst: Zo 5 Feb 2012, 12:28 Onderwerp: |
|
|
|
had je al op online-velgen.nl gekeken?
dit zijn best betaalbare velgen incl. verschillende banden en word gebalanceerd thuis afgeleverd ook centreerringen en dergelijke verkopen ze daar. misschien de moeite waard om te kijken? |
|
Naar boven |
|
 |
| RN_style Silver Member

 | Geregistreerd op: 31 Maart 2010 | Posts: 1631 | Woonplaats: (België) |
|
Geplaatst: Zo 5 Feb 2012, 13:54 Onderwerp: |
|
|
|
klopt, hou wel rekening dat sommige goekpe velgen echt rommel zijn. Heb al foto's gezein hoe spaken gewoon doorscheuren van de velg  _________________
 |
|
Naar boven |
|
 |
| limbra Starting Member

 | Geregistreerd op: 1 September 2011 | Posts: 57 | Woonplaats: Nunhem |
|
Geplaatst: Ma 6 Feb 2012, 15:06 Onderwerp: |
|
|
|
Ik heb vorige week 4 nieuwe banden op mijn eigen sportvelgen laten leggen , het koste ff wat maar dan kan ik er weer een tijd mee vooruit ,
Ik heb er 4 stuks Interstate sport ixt-1 op laten leggen in dezelfde maat als dat er eerst op lag , Ik merk een duidelijk verschil wat de wegligging en de grip betreft , dus een goede keuze wat mij betreft. |
|
Naar boven |
|
 |
|
|