Vorige onderwerp :: Volgende onderwerp |
Auteur |
Bericht |
| Datommyboy Newbie

 | Geregistreerd op: 27 Juli 2004 | Posts: 5 | |
|
Geplaatst: Di 27 Jul 2004, 15:17 Onderwerp: Turbos en nokkenassen!!!! |
|
|
|
Hallo allemaal,
Mezelf net aangemeld bij deze site omdat ik denk dat hier veel technisch vernuft aanwezig is.
Ik ben lid van een tractorpulling team, wij rijden met een v12, 30ltr op methanol en natuurlijk drukvulling. Deze is nu 1.7 bar, en een geschat vermogen van 2700HP .
Ik ben op zoek naar informatie over de ideale nokkenas timing, klepoverlap en nokvorm voor een geblazen motor. Let op!! Geen uitlaatgasturbo maar een mechanisch aangedreven supercharger.
Alvast bedankt
Tom _________________ The most powerfull sport in the world,
******** Tracor Pulling!!! ******** |
|
Naar boven |
|
 |
| Jesse Webmaster

 | Geregistreerd op: 17 Juli 2003 | Posts: 8036 | Woonplaats: Limburg |
|
Geplaatst: Di 27 Jul 2004, 18:51 Onderwerp: |
|
|
|
Welkom op Car Tuning Forum!
Da's weer even wat anders dan waar de meesten hier mee bezig zijn, maar wel ook erg leuk! Had ik dat vermogen maar in m'n autootje heheh  _________________
 |
|
Naar boven |
|
 |
| Richard_GTT Forum Admin

 | Geregistreerd op: 15 Juli 2003 | Posts: 1399 | Woonplaats: Brabant, Nederland |
|
Geplaatst: Wo 28 Jul 2004, 10:10 Onderwerp: |
|
|
|
ey welkom en interessant, n andere tak van (extreme!) tuning ! |
|
Naar boven |
|
 |
| Maximus Gold Member

 | Geregistreerd op: 1 Februari 2004 | Posts: 2519 | |
|
Geplaatst: Wo 28 Jul 2004, 10:17 Onderwerp: |
|
|
|
Het ideale nokprofiel is voor iedere motor verschillend, afhankelijk van de boring, slag, compressie, etc etc etc. Zo over het algemeen kun je geen perfecte nokkenas beschrijving geven, anders zouden fabriekanten ook snel klaar zijn, dan produceren ze voor iedere motor een nokkenas met t zelfde profiel en zouden ze klaar zijn, zou leuk zijn want dan worden die krengen flink goedkoop!
Daarbij is n 30 liter motor een koppelmonster, geen PK beest, je hebt eenorm veel vermogen onderin, maar bovenin blijft t allemaal niet lang heel omdat t gewoonweg te groot is. k vermoed ook dat die motoren absoluut niet op 7000~9000 toeren draaien.
Dan nog een vraag, hoe schat je vermogen? Zonder rollenbank is dat nogal gedurfd om er gewoon een schatting op te doen. laat m eens op de rollenbank zetten en dan weet je t zeker  _________________
|
|
Naar boven |
|
 |
| Datommyboy Newbie

 | Geregistreerd op: 27 Juli 2004 | Posts: 5 | |
|
Geplaatst: Wo 28 Jul 2004, 10:51 Onderwerp: |
|
|
|
Hi Maximus,
Het vermogen wordt door de "specialisten" geschat door de prestaties tenopzichte van andere. Zo heeft onze grootste concurent de beschikking over een RR Griffon, met standaard 2500 PK, en wij hebben een hele leuke strijd gaande die wij, meestal, in ons voordeel kunnen beslissen. Blijf je een beetje zitten met het feit hoe je je PK aan de grond brengt, maar op die basis wordt vermogen geschat.
Toerental ligt nu tegen de 4200 tot 4500 RPM's aan, en koppel is er in theorie niet meer. Methanol is een heel raar goedje!!! Als de motor door zijn knieen gaat, minder toeren, klopt het brandstof systeem niet 100% meer en meent het vermogen ook snel af.
Blijf ik met mijn vraag zitten over nokkenassen!!!
Een van de bepaalende factoren is de maximaal stijgende hoek. Weet iemand hoe je dat uit kan rekenen. Ik weet het profiel van onze nokkenas, maar kan hem niet vergelijken met andere, daarvoor moet je die hoek weten!!!!
Alvast bedankt
Tom _________________ The most powerfull sport in the world,
******** Tracor Pulling!!! ******** |
|
Naar boven |
|
 |
|
|
|
Je mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen Je mag geen reacties plaatsen Je mag je berichten niet bewerken Je mag je berichten niet verwijderen Ja mag niet stemmen in polls
|
|